RN60D15R0FB14 Vishay Dale Metal Film Resistors - Through Hole 1/4watt 15ohms 1% 100ppm
Part Nnumber
RN60D15R0FB14
Description
Metal Film Resistors - Through Hole 1/4watt 15ohms 1% 100ppm
Producer
Vishay Dale
Basic price
Vishay Product Category: Metal Film Resistors - Through Hole RoHS: No Brand: Vishay / Dale Termination Style: Axial Resistance: 15 Ohms Power Rating: 250 mW (1/4 W) Tolerance: 1 % Temperature Coefficient: 100 PPM / C Voltage Rating: 300 V Operating Temperature Range: - 65 C to + 175 C Case Diameter: 3.68 mm Case Length: 8.74 mm Case Width: 3.68 mm Lead Diameter: 0.64 mm Packaging: Bulk Product: Precision Metal Film Resistors Series: RN Factory Pack Quantity: 100 Type: Military Precision Metal Film Resistors
Following Parts
Random Products
(keyword RN60D15R0FB14 Vishay Dale Metal Film Resistors - Through Hole 1/4watt 15ohms 1% 100ppm)